KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16322028
nr 1632 2028
Joy Egnel
(1920-2001), Sverige
Oljemålning, "Extainsion". Signerad, daterad -63. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
Kondition: slitage, färgbortfall
Joy Annalisa Egnel, född Sundström, svensk bildkonstnär född 1920 i Vilhelmina, död 2001 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:07:49
15/7 17:28:54
Joy Egnel
Läs mer om Joy Egnel